2 Goluri și o pasă de gol pentru Ianis Hagi la Genk

ianis hagi

Ianis Hagi a avut o prestație remarcabilă pentru Genk în deplasare la St. Truidense. În minutul 14 a contribuit la deschiderea scorului prin executarea perfectă a unui cornet pe care coechipierul său, Theo Bongonda a și fructificat-o. Apoi în minutul 48 echipa sa Genk i-a fost acordată o lovitură de pedeapsă pe care Hagi a executat-o perfect cu piciorul drept. Douăsprezece minute mai târziu Genk a primit cea de-a doua lovitură de pedeapsă pe care Hagi a executat-o din nou perfect, însă de această dată cu piciorul stâng, dovedindu-și astfel versatilitatea.

Prestația excepțională a lui Hagi a fost din păcate eclipsată de întreruperea meciului după cel de-al treilea gol ce a dus la echipa gazdă egalând de la 3 goluri handicap după reluare, iar mai apoi în minutul 89 la scorul de 3-3 arbitrul a luat decizia de abandona meciului.